вторник, 26 мая 2015 г.

Положение российских военнопленных осложняется

В данном контексте речь идёт не о состоянии их здоровья, а о том социально-политическом моменте, который с одной стороны превращает этих граждан России в военнопленных, и как следствие признание участия Российской Федерации в военном конфликте на Юго-Востоке Украины. 


С другой стороны наличие российского гражданства, но отсутствие у них юридических признаков, как профессиональных военных, переводит их в категорию террористов – наёмников, подпадающих под действие соответствующих положений уголовного кодекса Украины и международного суда. Так, что куда выведет эту коллизию политическая кривая остаётся только гадать. Особенно в свете последних заявлений ГРУшных генералов в Минске. А ещё говорят, что российские спецназовцы своих не сдают.   

Языком оригинала

Російські генерали у Мінську відмовилися від полонених ГРУшників


На зустрічі в Мінську російські генерали відмовилися від спецназівців Головного розвідувального управління, взятих у полон українськими військовими поблизу міста Щастя на Луганщині.

Про це в ефірі "5 каналу" заявила уповноважений президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях, народний депутат Ірина Геращенко.

"Для мене, як для людини, яка бере участь в Мінських переговорах, в гуманітарній групі, одним з найбільших шоків було, коли на зустрічі в Мінську (22 травня, - ред.) генерали відмовилися від своїх капітанів і сержантів. Вони сказали - це не наші", - наголосила Геращенко.

Нагадаємо, 16 травня біля міста Щастя Луганської області під час бою, в якому загинув український військовий, були затримані двоє росіян - капітан Євген Єрофєєв і сержант Олександр Александров.


22 травня Шевченківський суд Києва заарештував їх до 19 липня 2015 року. Проти російських військовослужбовців висунуто звинувачення за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (вчинення терористичного акту, що призвело до загибелі людини).

Раніше в СБУ повідомляли, що Росія не направляла офіційного запиту українській владі з проханням допустити російських дипломатів до затриманих росіян. При цьому самі затримані в інтерв'ю журналістам зізнавалися, що їх відвідували представники ОБСЄ, Червоного Хреста, Amnesty International, але не співробітники російського посольства.

ГАЗЕТА.УА

ТЕГИ: Россия, Украина, Минск, ГРУ, пленные